Kendileri Küçük İşlevleri Büyük Mutfak Gereçleri

Yeni bir eve çıkarken ya da ev düzenini değiştirirken araç gereç seçimi yapmak oldukça kritiktir. Büyük eşyalar kolayca hatırlanıp tamamlanırken küçük eşyalarda durum daha farklı ilerler. Ev değiştirmek, şehir değiştirmek, evlenmek, aile evinden ayrılmak ya da öğrenci evine çıkmak gibi pek çok zaman diliminde ev düzeni sıfırdan kurulur.

Kişi ilk kez eve çıkıyorsa ihtiyaçlarını sıralamakta güçlük çekebilir. Plansız ve listesiz bir şekilde çıkılan alışverişler kişinin bütçesini aşmasına sebep olabilir. Ayrıca plansızlık ihtiyaç olan gereçlerin atlanıp gereksiz ürünlerin alınmasının da önünü açar.

Küçük ev gereçleri ev içerisindeki birçok detayı oluşturur. Bilhassa mutfak gereçleri sayıca oldukça fazladır ve bu sebeple gerekli ürünler hemen akla gelmeyebilir. Alışveriş listesi yapılarak temel ihtiyaçlar belirlenmelidir. Bu ihtiyaçlara karar verirken evde yaşayan kişi sayısı ve kullanım sıklığı göz önünde bulundurulmalıdır. Kişi sayısı ya da evin yapısından bağımsız olarak mutfakta eşya gerekliliği azalmaz. Ayrıca, mutfakta kullanılan gereçler evdeki nüfusa, yaşayan kişilerin yeme içme alışkanlıklarına ve evde gerçekleştirilen sosyal aktivitelere göre artırılabilir. Estetik mutfak gereçleri ile öne çıkan Mylamp markası mutfaktaki yaşantıyı kolaylaştırır.

Adım Adım Mutfak Kurmak

Mutfağın olmazsa olmazı tencere ve tava takımlarıdır. Bir mutfağı oluştururken ya da yenilerken tencere ve tavalar özenle seçilmelidir. İkili ve üçlü setlere yönelebilir, farklı boyut seçenekleri ile alternatifler oluşturmalısınız. Pilav tencereleri, karnıyarık tencereleri, yayvan ve alçak kullanım için 24 santimetrelik tencereler, düdüklü tencereler, granit tencereler gibi pek çok tencere çeşidi arasından yeme alışkanlıklarınıza göre seçim yapabilirsiniz. Yemeği pişireceğiniz ve ısıtacağınız için farklı kapasite seçeneklerine sahip tencere ve tavalar edinmeniz gereklidir.

Klasik tava modellerinin yanı sıra son yıllarda popülerlik kazanan omlet ve krep tavaları, kalp ya da gülücük gibi şekilli tavaları da tercih edebilirsiniz. Çocuk sahibiyseniz mutfak gereçleri seçerken daha neşeli alternatiflere yönelebilir, çocuğun düzenli yemek yeme alışkanlığı kazanmasının önünü açabilirsiniz. Kızartma tüketmeyi seviyorsanız kızartma yapmak için ayrıca bir tava tercih edebilirsiniz.

Yakın aralıklarla kızartma yapıyorsanız tava yerine kızartma makinelerini de değerlendirebilirsiniz. yemek ve bilhassa kahvaltı kültürünün bir parçası olan ekmek çeşitleri için Mylamp markasının birbirinden şık ekmek sepetlerini kullanabilirsiniz. Pirinç gibi kuru gıdaları yıkamak için ince delikli, makarna gibi gıdaları süzmek için de iri delikli süzgeçler edinebilirsiniz. Birçok farklı amaç için de kullanılabilen süzgeçler, sıklıkla lazım olan mutfak gereçlerindendir.

Kendileri Küçük İşlevleri Büyük Mutfak Gereçleri

Dekoratif Rattan Ekmek Sepeti 25x8,5cm ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaşık, Çatal, Bıçak

Her mutfakta kullanılan gereçlerin başında kaşık, çatal, bıçaklar gelir. Bir ortamda kişi sayısının en az üç katı kaşık, çatal, bıçak olmalıdır. Gündelik kullanım için üç kat ideal bir oran oluşturabilir. Bu oranın yanı sıra çeşitli ihtimalleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin; kalabalık misafir topluluğuna yiyecek ikram edilmesi durumunda bu sayı yeterli olmayabilir.

Yoğun günlerde bulaşık birikebilir ya da bulaşık makinesinin dolmadığı anlarda kaşık, çatal, bıçakların tümü kirli olabilir. Yeme içme alışkanlıkları ve sosyal yaşantı göz önünde bulundurularak bu sayıya karar verilebilir. Yemek yeme için kullanılan bıçakların yanı sıra yemek yapma için de ayrıca bıçaklar edinilmelidir. Farklı uzunluklarla bıçaklar tercih ederek yapılan işi kolaylaştırabilirsiniz.

Bıçaklar sert ve keskin yapıda mutfak gereçlerindendir. Bu sebeple gıdaları kesmek ve dilimlemek istediğinizde kesme tahtalarından destek almanız gerekir. Plastik kesme tahtalarının temizlenmesi zorlayıcı olabilir ayrıca bıçak darbeleri karşısında kolayca yıpranabilir. Mylamp markası ahşap kesme tahtaları tasarlar. Daha sağlıklı bir alternatif olan ahşap kesme tahtasını uzun süreler kullanabilirsiniz.

Sunum İçin Kullanılan Mutfak Gereçleri

Yemek yeme artan teknoloji ve tasarım seçenekleri ile birlikte görsellik kazanan bir eylemdir. Yemeğin sunumu en az tadı kadar önemli bir hal alır. Bu sebeple servis ve sunum olanakları da çeşitlenir. Mylamp markası kaliteli mutfak gereçlerini estetik bir bakışla birlikte tasarlar. Klasik çizgilerin ötesinde modern bir bakış sunan gereçlerle yiyecek içecek servisini güzelleştirebilirsiniz. Bambu, Rattan ve su sümbülü tepsi çeşitleri arasından kullanacağınız ortama uyumlu olanını seçebilirsiniz. Su sümbülü tepsiye bütün halde meyve yerleştirerek masaya koyabilirsiniz. Rattan tepsi çay ve kahve sunumlarınız için idealdir. Bambu tepsi ile yemek servisi yapabilirsiniz. Bambu tabaklarla kuru yemiş ve meyve ikram edebilirsiniz. Dekoratif tabak ve kase modellerini hem yiyecek servis etmek hem de dekor olarak değerlendirebilirsiniz. Birbirinden şık tasarımlara sahip olan Hindistan cevizi kaseleri hem mutfağınızda hem de evin farklı alanlarında dekoratif amaçla kullanabilirsiniz.

Bardaklar sürekli sıvı ile temas halinde olan mutfak gereçlerindendir. Bu sebeple çevresi ve alt yüzeyi ıslak olabilir. Bardağı bıraktığınız yerde leke oluşmasına sebep olabilir. Hem istenmeyen lekelerin önüne geçmek hem de şık bir görüntü elde etmek için Mylamp markasının tasarım bardak altlıklarını tercih edebilirsiniz. Pek çok yemeğin lezzetini koruması için sıcak servis edilmesi gerekir. Sıcak tencerelerin alt yüzeyi masa yüzeyine ya da masa örtüsüne zarar verebilir. Bu zararı önlerken masanızla uyumlu bir görüntü sağlayacak nihale modellerini değerlendirebilirsiniz.

Sunum tahtasını yemiş ve meyve ikram etmenin yanı sıra yemek yemekte zorlanan çocuklara yemeği sevdirmek için de kullanabilirsiniz. Ekmek tahtası ile ekmeklerinizi dilimleyebilir ayrıca estetik duruşu sayesinde tahta ile birlikte servis edebilirsiniz. Tahtayı tercih etmek istemezseniz şık ekmek sepetleri ile ekmekler sofranızdaki yerini alabilir. Tabakların altına koymak ya da dekoratif amaçla duvara asmak için supla modellerini inceleyebilirsiniz. Peçete, her an lazım olabilen bir materyal olsa da yemek anında özellikle gereklidir. Şık peçetelik modellerinden mutfak masası ve yemek masası için edinebilirsiniz.

Kendileri Küçük İşlevleri Büyük Mutfak Gereçleri

Sunum Tahtası - 02 ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Özel günlerde sofralarda kumaş peçeteler tercih edebilirsiniz. Kumaş peçeteleri tamamlayacak peçete halkalarını kullanarak sunumunuzu güzelleştirebilirsiniz. Kalite ve estetiğin buluştuğu saklama ve düzenleme kaplarıyla mutfağınızı dizayn edebilirsiniz. Açık alanda bir davet düzenliyorsanız yemekleri sinek ve böceklerden koruma amaçlı yemek koruyucu kullanabilirsiniz. Şık tasarım özellikleri sunan yemek koruyucuları yemeği servis ederken de kullanabilirsiniz.

Sıklıkla Unutulan Mutfak Gereçleri

Mutfak gereçleri arasında önemli bir yere sahip olan bardaklar pek çok çeşide sahiptir. Çay bardakları, su bardakları, meşrubat bardakları, fincan ve kupalar sıklıkla tercih edilen bardak çeşitlerindendir. Kişi sayısıyla sınırlı bardak edinmek yetersiz kalabilir. Kullanım sıklığı ve kişi sayısının artabileceği göz önünde bulundurularak bardaklar çeşitlendirilmelidir. Çırpma teli, şişe açacağı, sarımsak ezici, tahta kaşık, delikli kepçe, spatula, rende, konserve açacağı, çorba kepçesi, fındık kıracağı, patates ezici, pizza bıçağı, kestane kesici, mutfak tartısı, merdane setleri, çerezlik kaseler, pizza tabakları, baharatlık ve yağdanlıklar sıklıkla unutulan mutfak gereçlerindendir.

Yemek yeme alışkanlıklarınıza bağlı olarak hamur açma matı, hamur dağıtma aparatı, hamur kesiciye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çekmece içi karışıklıkları önlemek için çekmece düzenleyicileri kullanabilirsiniz. Raf düzenleyicilerle raflardaki ürünleri gruplandırabilirsiniz. Çocuk sahibiyseniz ya da eve sıklıkla çocuk geliyorsa çocuklar için dizayn edilen dondurma kalıplarından edinebilirsiniz. Yemek yeme özellikleri, ortamdaki kişi sayısı, kullanım alışkanlıkları, sunum ve servis tarzı gibi detayları değerlendirerek yeni gereçler edinebilirsiniz.

Önceki yazımızı https://www.mylamp.com.tr/temizlemesi-kolay-avize-cesitleri linkinden okuyabilirsiniz.

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2020 Fethiye Avize Elektrik Elektronik Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.