Solar Lamba Kullanmanın Avantajları

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte kapalı alanlarda geçirilen zaman dilimleri azalır ve dış mekanlara yönelmeler başlar. Sosyal yaşantı evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarına doğru kaydıkça eşyalar da bu duruma kanalize olur. Aydınlatma evin iç ve dış alanları için oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Çeşitli aydınlatma ürünleri ile bu ihtiyacı gidermek mümkündür.

Sürdürülebilir nitelikte enerji ile enerji tasarrufu sağlamak, hem çevreye duyarlı olmak hem de ekonomik giderleri kısmak için önemlidir. Solar aydınlatma sistemi, güneş enerjisi ile çalışan bir sistemdir.

Solar lambalar, güneşten aldığı enerjiyi depolar ve elektrik enerjisine gereksinim duymadan çalışır. Güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma ürünleri, günün güneş ile geçen zamanında çalışmaları için gerekli olan enerjiyi bataryalarında biriktirirler. Gün ışığından faydalanılarak akşam ve gece saatlerinde gerekli olan ışığı solar lambalar yardımıyla sağlayabilirsiniz. Sürdürülebilir enerji sayesinde daha temiz bir gelecek inşa edilebilir. Mylamp markasının güneş enerjisi ile çalışan buluşunu inceleyebilir, çeşitli dış mekanları aydınlatmak için bu lambalardan faydalanabilirsiniz.

Solar Lamba Ürün İçeriği ve Teknik Özellikleri

Her eşya seçiminde olduğu gibi lamba seçerken de dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Almak istediğiniz ürüne dair özellikleri öğrendikten sonra bu özellikler çerçevesinde seçim yapabilirsiniz. Ürünün içeriği hakkında fikir sahibi olduktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirmek, müşteri memnuniyetini artıran bir detaydır.

19 Eylül 2017 tarihinde Masaüstü Solar Aydınlatma Tertibatı patenti alan solar lamba, bir Mylamp buluşudur. Üründe altı tane Osram 2835 LED yüksek lümen warm White ampul kullanılır. Lambanın lümen değeri 200 ışık gücüdür. Üründe 6,5 volt güneş paneli bulunur. Devre paneli solar yazılımlıdır. Ürün içeriğine ek olarak, yeniden şarj edilebilir 3,6 V/AA 2000 mAh pil de bulunuyor. Tam şarj edildiğinde 10 ile 12 saat aydınlatma kapasitesine sahip solar lamba, güneş ışığının altında 4- 7 saat şarj edilmesi gerekir. Yayılan ışık değeri, şarjın kapasitesiyle orantılıdır. Şarjın kapasitesi azaldıkça ışık değeri de azalır. Lamba şarj edilirken kapalı halde olmalıdır. Mylamp kalitesi ile tercih edeceğiniz ürünleri özelleştirmek mümkündür. Toplu halde verilen siparişlerde farklı renk kumaşlarla lamba tasarımı talep edilebilir.

Solar Lamba Kullanmanın Avantajları

Galaksi Siyah & Beyaz İkili Metal Solar Lamba ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Solar Aydınlatma Sistemi Çeşitleri

Solar aydınlatma için kullanılan ürünler sürdürülebilir olmanın ve tasarruf sağlamanın yanı sıra estetik alternatifler de barındırır. Böylece dekorasyon amaçlı da kullanabilir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan solar lambalar ile çeşitli dış mekanları kolayca dizayn edebilirsiniz. Dış mekanlarda ve evin dış alanlarında tek ışık kaynağı kullanmak çoğu zaman yetersiz kalır.

Yetersiz ışık hem konforu azaltarak sosyal yaşantıyı kısıtlar hem de istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir. Bu sebeple özellikle bahçe gibi alanlarda yeterli aydınlatma kullanmak önemlidir. Bahçenin kapı girişi, yürüme yolu ya da çevresini aydınlatmak adına güneş enerjisi ile çalışan çubuk yapıdaki ürünleri değerlendirebilirsiniz. Bu ürünleri farklı alanlara sabitleyebilirsiniz. Toprak zeminde kolayca sabitlenen lambaların istediğinizde yerini kolayca değiştirebilirsiniz.

Balkon ve bahçelerde sıklıkla kullanılan fenerlerin, dekoratif bir öge haline geldiği için pek çok farklı renk ve model seçeneğine rahatlıkla erişebilirsiniz. Portatif fenerlerin yanı sıra sabitlenen modellerle de bulunduğunuz alanı dizayn edebilirsiniz. Solar lambalar cüce, kedi, köpek, taş gibi pek çok farklı şekilde tasarlandığından konsept bir dekorasyon oluşturmak isteyen kişiler de rahatlıkla faydalanabilir. Mylamp markasının patentini aldığı masa tipi solar lamba modeli ile bahçelerinizde estetik bir görüntü oluşturabilirsiniz. Düz zeminlerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz lambanın farklı renk ve model seçenekleri sayesinde trendleri takip edebilirsiniz.

Solar Lambanın Kullanıldığı Alanlar

Güneş enerjisi ile çalışan lambalar güneş ışığı alan her yerde tercih edilebilir. Ancak daha çok elektrik tesisatının kurulmasının zor olduğu, şehir merkezinden uzak noktalarda aydınlatma amacıyla kullanılır. Bu duruma ek olarak, yollarda bulunan trafik lambalarında, yol kenarındaki şerit ve işaretlerde de tercih edilir. Elektrik faturalarını azaltarak enerji kullanımının getirdiği ekonomik yükü kıstığından özellikle çok fazla elektrik kullanılan kamu kurumlarında solar lamba kullanılır. Güneş enerjisinin depolanarak gece aydınlığın sağlandığı yerler çoğunlukla şehirlerin uç noktalarındaki bölgelerdir.

Solar Aydınlatmanın Ekonomik Karşılığı

Evlerin konumlandırılması ve aralarındaki mesafe yıllar içerisinde değişen sosyokültürel yapı ile birlikte değişir. Yakın geçmişte yapılan evlerin şehirden uzak noktalara ve birbirinden ayrı olacak şekilde konumlandırıldıklarını görebilirsiniz.

İlk etapta huzurlu bir ortam oluşturan bu alanlar, imkanların ulaştırılması konusunda yetersiz kalabilir. Yayla ya da bağ evleri bu tarz yaşam alanlarıdır. Senenin belirli zaman dilimlerinde kullanılan bu evlere elektrik tesisatı yaptırmak oldukça uzun, zahmetli ve maliyetli bir iş olabilir. Ek olarak, bu tarz bir işlem için pek çok kurumdan izin alınması da gereklidir. Tesisatla birlikte elektrik gelir ve faturalandırma başlar. Bu da masrafları sürekli hale getirir. Özellikle eski yapılarda aydınlıktan mahrum kalmamak için solar aydınlatma sistemi kullanılır. Birçok solar lamba kullanılsa da bu lambaların maliyeti elektrik tesisatının maliyeti ile kıyaslanamayacak ölçüde küçüktür. Ayrıca, enerji kaynağı güneş olduğundan bu lambaların kullanım ömrü de uzundur. Zengin ürün skalasına sahip Mylamp markasının ürünlerini inceleyerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun ürünleri kolayca bulabilirsiniz.

Solar Lamba Kullanmanın avantajları

Siyah Ayaklı Siyah Güneş Panelli Solar Lamba ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Solar Lamba Seçimi ve Kullanım Detayları

Lamba seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki lambanın değerleri hakkında bilgi sahibi olmaktır. Işıktaki şiddetin ölçü birimi lümendir. Bir lambanın parlaklığını lümen değeri belirler. İstenilen ışık miktarının karşılanması için lümen değeri önemlidir. Az ışık alan bir ortamı ya da geniş bir alanı aydınlatmak için yüksek lümen değerine sahip lambalara yönelebilirsiniz.

Teras ve bahçe gibi büyük alanlarda birden fazla lambanın bulunduğu setler tercih edilebilir ya da beğenilen lamba modelleri birbiri ile kombinlenebilir. Böylece estetik bir görüntü sağlanabilir. Lambayı dekoratif amaçla tercih edecekseniz daha düşük lümen değerine sahip lambalara yönelebilirsiniz. Bu hem enerji tasarrufu yapmanıza olanak tanır hem de göz yorulmalarının önüne geçebilirsiniz.

Solar lambalar çoğunlukla dış mekanlar için tercih edilir. Bu nedenle dışarıdaki koşullara karşı uygunluk sağlayan ürünler tercih edilmelidir. Bu duruma ek olarak, yağmur, kar gibi hava şartlarında lambanın hasar görmemesi için taşınabilir ürünler tercih edebilir ya da lambaları muhafaza etmek için açılır kapanır bir pervaz tercih edilebilir. Hava şartları normale döndüğünde bu pervazı kullanmayı bırakmalısınız. Güneş enerjisi ile çalışan lambalarda performans düşüklüğü yaşanmaması için ürünün güneş panellerinin güneşe dönük bir şekilde kalması gerekir. Balkonlarda tercih etmek için daha dekoratif lambalar araştırılabilir. Böylece kısıtlı bir alana da sahip olsanız tasarım ürünlerin etkisiyle daha eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz.

Güneş enerjisi ile depolayan lambalar sensör vasıtasıyla çalışır. Kurulum işleminden sonra dış müdahaleye ihtiyaç duymaz. Lambanın en önemli gereksinimi olumsuz hava şartlarına karşı muhafaza edilmesidir. Ayrıca, tozlandığında kuru bez yardımıyla temizlenmelidir. Kullanım konforu sunan, taşınabilir ve masrafsız oluşuyla popülerliği artan güneş enerjili lambalarla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara ve beğenilere hitap eden Mylamp markasının ürünleriyle iç ve dış mekanlarda aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Önceki yazımızı https://www.mylamp.com.tr/lambaniz-icin-dogru-ampulu-nasil-bulursunuz linkinden inceleyebilirsiniz.

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2020 Fethiye Avize Elektrik Elektronik Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.