Ev Dekorasyonunuz İçin 10 İpucu

Ev, kişinin en rahat olduğu ve günün büyük kısmını geçirdiği yerdir. Bu sebeple konforlu ve kullanışlı bir şekilde dizayn edilmesi gerekir. Ayrıca, ev dekorasyonu günden alınan verimin yanı sıra kişinin psikolojik sağlığını da etkiler. Bu sebeple hem yeni bir eve taşınırken hem de ev düzenini yenilerken bazı etmenler göz önünde bulundurulmalıdır. Evin her alanında oldukça büyük rol oynayan aydınlatma ürünlerine özen gösterilmelidir. Işığın konumlandırıldığı yer, ışık miktarı, aydınlatma ürünü sayısı, ışığın rengi gibi pek çok konu dekorasyonda titizlikle ele alınmalıdır. Mylamp markası zengin ürün yelpazesiyle evin her köşesinde dilediğiniz ölçüde aydınlatma yapmanıza olanak sağlar.

Daha Şık Bir Ev Dekorasyonu İçin Neler Yapılabilir?

Yaşam alanını güzelleştirmek kişinin isteğine bağlı olarak gerçekleştirdiği eylemlerdendir. Ufak tüyolarla, tasarım ürünler ve şık mobilyalarla daha estetik bir ev görünümü elde etmek mümkündür. Ev dekorasyonunda renk uyumu oldukça önemlidir. Mobilyaların, halıların, perdelerin rengi genel ambiyansı oluşturur. Ancak küçük obje, heykel ve biblolar da bu ahenkle uyumlu olduğunda bütün bir resim oluşturabilirsiniz. Uyumlu renkler hem daha ferah bir görüntü oluşturur hem daha şık gözükür.

Önemsiz gibi gözüken ama önemli olan detaylardan bir tanesi de perdedir. Her odanın dekorasyonuna ve renklerine uygun olarak perde seçmek gerekir. Perdenin çok gösterişli olmasındansa odanın ritmiyle uyumlu olması daha önemlidir. Odanın alanıyla orantılı olarak halı seçimi odanın görüntüsünde fark yaratacaktır. Odayı daha geniş göstermek istiyorsanız büyük boy halıları tercih edebilirsiniz. Küçük halı ve kilimler tercih etmek istiyorsanız odanın ortasında konumlandırmak yerine spesifik bir alana yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

 

                                                         Ev Dekorasyonunuz İçin 10 İpucu

                                          Dekoratif 120 cm. Oya Desenli Deniz Sazı Halı ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

Bir alanın şık gözükmesi için her zaman yeni parçalar eklemek gerekmez. Bazen de odanın içerisindeki fazlalık eşyaları çıkartarak daha şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Göz yoran dekoratif ürünler, zaman içerisinde modası geçen ya da odanın genel havasıyla uyumlu olmayan hediyelik eşyaları saklama alanlarına kaldırarak daha şık bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bir odada dekoratif amaçlı onlarca küçük objenin bulunması dikkat dağınıklığına sebebiyet verebilir. Özellikle çalışma alanlarında bu kalabalıktan kaçınmalısınız. Eşyalarınız arasında bütünlük olması estetik kaygıların yanı sıra göz konforu açısından önemlidir. Aydınlatma ürünleri odanın merkezini değiştiren parçalardır. Tavan avizeleri, abajurlar, lambaderler, duvar aydınlatmaları ve çeşitli portatif aydınlatma ürünleri ile mekanı pek çok noktadan aydınlatabilirsiniz. Mylamp kalitesiyle alanınıza en uygun ürünleri kolayca temin edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunu Güzelleştirmenin Yolları

Odanın dizayn ettikten sonra bütüne bakmalısınız. Odaya has bir eşya ya da sürpriz bir köşe ekleyerek odanın havasını değiştirebilirsiniz. Son dokunuşta iddialı objeler kullanmaktan çekinmemelisiniz. Antika bir eşya ya da dikkat çekici bir aydınlatma ile odanız daha şık gözükebilir. Ev dekorasyonu için önemli olan konulardan bir tanesi potansiyeli değerlendirmektir. Evinizin konumuna ya da alanına has bir özelliği varsa evi dekore ederken muhakkak bu ayrıcalıktan yararlanmalısınız. Bu bir manzara olabileceği gibi evin mimari açıdan göze çarpan bir detayı da olabilir.

Manzaralı evlerde eşyaları duvara doğru yerleştirebilir, uzun pencere ve camlar kullanabilir, perdelerin sade olmasına özen gösterebilirsiniz. Mylamp farkıyla edindiğiniz duvar aydınlatmalarıyla odayı düzenleyebilirsiniz. Ev içerisinde bakılabilen çiçekler tercih ederek hem evin havasını değiştirebilir hem de güzelleştirebilirsiniz. Geniş alanlar için güneş gören bir köşede büyük yapraklı çiçeklere yer verebilir, kısıtlı alanlar için cam ya da masa çiçekleri tercih edebilirsiniz. Duvarlarınıza aydınlatma ürünlerinin yanı sıra tablolar, estetik objeler asabilir ya da sevdiklerinizle fotoğraflarınızı yerleştirebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunu Renklere Göre Yapmak İsteyenler İçin Öneriler

Renkler, insan psikolojisinde önemli yere sahip olan etmenlerdendir. Bu sebeple birçok kişi ev dekorasyonu yaparken renk dengesini ön planda tutmak ister. Renk uyumuna göre ev dekorasyonu yaparken ilk olarak baskın olmasını istediğiniz renk ya da renkleri belirlemelisiniz. Bu seçimi yapmadan önce gün ışığında yüzünüzü incelemelisiniz. Yüzünüzü iyi gösteren renk tonlarını evinizde görmek size iyi gelebilir. Belirlediğiniz bu tonlar üzerinden dekorasyon yapabilirsiniz.

Evi biri ya da birileriyle paylaşıyorsanız aynı incelemeyi o kişiler için de yaptıktan sonra ortak tonlar üzerinden düzenlemeler yapabilirsiniz. Topluluk halinde yaşıyorsanız bu kararı ortaklaşa vermek ev içerisinde nüfusun iyi hissetmesi için önemlidir. Pencere, zemin ve sabitlenen dolap ya da eşyaların renklerine karar verirken ayrıca özen göstermelisiniz. Bu noktalarda kolayca değişiklik yapamayacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle sabitlenen eşyalarda çok koyu renk seçmekten kaçınmalısınız. Renk akışlarını belirlerken evin aydınlatma ürünlerini de değerlendirmelisiniz.

Elinizdeki aydınlatma ürünleri istediğiniz ferah aydınlatmayı sağlayamıyorsa Mylamp markasının ürünleriyle ev dekorasyonunuzu ışıklandırabilirsiniz. Objeleri ya da özel olarak aydınlatmak istediğiniz alanları ekstra lambalar kullanarak vurgulayabilirsiniz. Koyu ve açık renk dengesine önem göstermelisiniz. İmkan dahilindeyse mevsim geçişlerinde duvarların renklerini değiştirebilirsiniz. Bu da kendinizi daha iyi hissetmenize olanak sağlar.

 

                                                                                   Ev Dekorasyonunuz İçin 10 İpucu

Nihal 31x 31 cm. Rattan Sarkıt Lamba ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonunda Önemli Bir Konu: Salon Nasıl Dekore Edilir?

Salon ev nüfusunun en çok kullandığı alanların başında gelir. Bu sebeple hem farklı etkinliklere hem de evde yaşayan kişilerin tarzlarına uygun olarak dizayn edilmesi gerekir. Belirlenen ortak beğenilerle herkes için konforlu bir alan yaratılabilir. Sınırlı bir alana sahipseniz salon dekorasyonunu rahatlıkla oluşturmak için salonu diğer odalarla birleştirebilirsiniz. Özellikle mutfakla birleşen salonlarda hem oturma hem de yeme alanları çeşitlenir.

Yapısal olarak büyük değişiklikler yapmak ilginizi çekmiyorsa kapıları sökmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede hem görüş açısı genişler hem de odanın ışığını iyileşir. Birleşim noktalarına ek aydınlatmalar ekleyerek daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Salonda kullanmak için tercih edeceğiniz mobilyaların özelliklerini seçerken özenli olmalısınız. Özellikle saklama alanı sunan mobilyalara yönelerek dağınık bir görünüşün önüne geçebilirsiniz.

Ev dekorasyonu ve aydınlatmalarınızla yaratıcı olabilirsiniz. Çalışma amaçlı kullanılabilecek daha işlevsel alanları ve sosyal alanları birbirinden ayırabilirsiniz. Bu ayrım salonun farklı köşelerinde belirginleştikçe aydınlatma ürünlerini kullanma biçimleriniz de yaratıcı bir hal alabilir. Salonunuzda yemek masası bulunuyorsa masanın üzerine tavandan sarkıtmalı bir aydınlatma kullanabilirsiniz. Dolaplarınızın üzerindeki fotoğraf ya da dekoratif eşyalarınızı vurgu ışıklarıyla estetik bir şekilde sergileyebilirsiniz.

Tekli koltuğu okuma koltuğuna çevirmek için portatif aydınlatma ürünlerini değerlendirebilirsiniz. Mylamp markasının birbirinden şık duvar aplikleri ile salonunuza etkileyici bir dokunuş yapabilirsiniz. Salon içerisinde çalışma amaçlı kullandığınız bir alan varsa masa lambaları ile çalışma alanınızı haricen aydınlatabilirsiniz. Bilhassa çalışma amaçlı kullanılan alanların ekstra aydınlatılmaya ihtiyacı vardır. Tek merkezden yapılan aydınlatmalar çalışma alanları için yeterli aydınlatmayı sağlamayabilir.

Pencereden gelen gün ışığını artırmak için ayna kullanabilirsiniz. Ayna güneş ışığını yansıtarak daha ferah bir ortam elde etmenize olanak sağlar. Ayrıca, gün ışığından maksimum verimi almak için mobilyalarınızı dışarıyı görecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Duvarlarda beyaz renk ya da açık tonlar kullanmak alanı daha büyük göstermenize yardımcı olur. Bu durumun yanı sıra açık tonlar pek çok farklı dekorasyon tarzıyla da kolayca uyum sağlayabilir. Salonda ağır mobilyalar tercih etmekten kaçınmalısınız. Farklı etkinlikler düzenlerken eşyaların kolayca yer değiştirebilmesi önemlidir. Dekorasyona dair düzenlemeleri rahatlıkla yapmak için de ağır mobilyalardan kaçınmak gereklidir.

Önceki yazımızı https://www.mylamp.com.tr/solar-lamba-kullanmanin-avantajlari linkinden okuyabilirsiniz.

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2020 Fethiye Avize Elektrik Elektronik Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.